Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Kibicowaliśmy Legii Warszawa

Młodzież i osoby z niepełnosprawnością wyjechały z nami na mecz piłki nożnej Legii Warszawa w ramach programu „Kibicuj z klasą”.


To był pierwszy wyjazd Fundacji na Legię w 2015 roku. W ramach programu „Kibicuj z klasą” jeździmy z dziećmi i młodzieżą na mecze tej drużyny od jesieni 2013 roku. Drugi raz zabrała się z nami grupa osób z niepełnosprawnością z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy „Drogowskaz” z Wyszkowa. W sumie w wyjeździe wzięło udział 58 osób.


Tym razem przyglądaliśmy się rozgrywkom Legii Warszawa na ich macierzystym stadionie w ćwierćfinale Pucharu Polski. Ponieważ mecz cieszył się dużym zainteresowaniem – uczestniczyła w nim rekordowa liczba dzieci i młodzieży zaproszona w ramach programu „Kibicuj z klasą” – musieliśmy przyjechać z dużym wyprzedzeniem. „Wyprzedzenie” okazało się tak znaczne, że zdążyliśmy wcześniej pospacerować trochę wokół pobliskiego Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich.


Gdy wreszcie dostaliśmy się na stadion, okazało się, że przypadły nam miejsca tuż obok legendarnego sektora najwierniejszych kibiców Legii – „Żylety”. Z zainteresowaniem przyglądaliśmy się kibicowaniu w wykonaniu ortodoksyjnych kibiców, włączając ochoczo w zaśpiewy, gesty i skandowanie zagrzewające do boju warszawską drużynę.


Rywalem Legii był Śląsk Wrocław. Wynik meczu po regulaminowym czasie gry i dogrywce: 1:1. Wygraną na korzyść Legii rozstrzygnęły rzuty karne (3:1). To było wspaniałe widowisko.


Program „Kibicuj z klasą” to program skierowany do wszystkich placówek edukacyjno-wychowawczych, stowarzyszeń, fundacji, parafii, klubów sportowych itp. skupiających dzieci i młodzież do 17. roku życia. Grupy zorganizowane po wcześniejszym zgłoszeniu wchodzą na mecze za darmo na podstawie otrzymanych biletów na sektor przydzielony przez Klub. Zasady korzystania z programu są dostępne na stronie http://legia.com/kibicuj-z-klasa-69.


Artur Laskowski


Umieszczono: 14.04.2015 r., godz. 19.47

Nasi Darczyńcy

  • Gmina Wyszków
  • 5 o'clock The School of English - Szkoła językowa w Wyszkowie
  • Fundacja Wspólna Droga - United Way Polska
  • Kapitał Ludzki - Unia Europejska, Europejski Fundusz Społeczny