Wykaz aktualności publikowanych na stronie.

Zimowy spływ

Ugoszcz, nasza nadbużańska Krutynia, najbardziej dostępna jest zimą i wiosną, zwłaszcza gdy nie skuje jej lodowa powłoka. Nie omieszkaliśmy tego wykorzystać organizując spływ dla młodzieży.

Streetworkerski Marsz Niepodległości

Po dwuletniej przerwie w organizowaniu naszego Marszu Niepodległości spowodowanej pandemią, nadszedł dobry moment na powrót do tradycji.
  • Ikona

Grajcylowa "Rapsodia z demonem"

Nasza „Grajcylowa grupa” w ramach realizowanego projektu i działań pedagogiki niekonwencjonalnej wybrała się na musical do teatru Rampa.

Streetworkerska wigilia

Spotkanie świąteczne grupy dzieci, młodzieży, pedagogów zwanej na co dzień Grajcyli Składem uświetniło rozdanie upominków.

Zimowa wyprawa na bagna

Podwyszkowskie bagna są piękne o każdej porze roku i o każdej porze roku potrafią zafundować niespodziankę: błotną kąpiel. Dwie osoby z naszej streetworkerskiej grupy mogły się o tym osobiście przekonać.

JulKlandia

Fundacja nad Bugiem rozpoczęła w 2021 roku realizację kolejnego projektu z zakresu pedagogiki niekonwencjonalnej.

Spływ we mgłach

Rzeka Bug w dolnym biegu choćby nią spływać setki razy – o słonecznym, rześkim poranku, gdy opadają mgły, potrafi oczarować i zachwycić tak, że tego piękna nie są w stanie oddać żadne słowa. Trzeba to po prostu samemu przeżyć! Przekonali się o tym starsi uczestnicy zajęć streetworkerskich, którzy wzięli udział w spływie kajakowym po nadbużańskich starorzeczach w rejonie Popowa Kościelnego. Szykowali się do niego w czasie, gdy młodsi uczestnicy zajęć uczyli się pływać pontonem (relacja z zajęć).

Zajęcia i spotkanie survivalowe

Młodzież z osiedla „Łączna” wzięła udział w swoich pierwszych zajęciach survivalowych. „Na deser” zaplanowane było spotkanie w bibliotece ze Stefanem Czernieckim – podróżnikiem, dziennikarzem, autorem książek, eksploratorem dziewiczych rejonów świata.

Wyjazd do Ogrodu Botanicznego w Powsinie

Młodzież z wyszkowskiej grupy streetworkingu miała już okazję zwiedzić różne miejsca w Polsce, brać udział w najrozmaitszych zajęciach, lecz w takim miejscu jak ogród botaniczny, jeszcze nie była.
  • Ikona

Spływ w rocznicę bitwy czarnobylskiej

Już czwarty rok z rzędu zorganizowany został spływ kajakowy upamiętniający rocznicę bitwy okrętów polskich z okrętami bolszewickimi pod Czarnobylem na rzece Prypeć. W spływie z okazji 95 rocznicy tej bitwy wzięła udział młodzież z grupy streetworkingu.